Czcionka:

  • Czcionka domyślna
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża
  • Kontrast:

    Zmień kontrast

Projekt systemowy pn. kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych współfinansowany przez unię europejską w ramach europejskiego funduszu społecznego w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki realizowany przez departament pielęgniarek i położnych.

Pożegnanie absolwentów PWSZ w Oświęcimiu
Mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu opuściły pierwsze absolwentki kierunku: Pielęgniarstwo. Wręczenie dyplomów odbyło się 3...
I miejsce w Konkursie!
W Konkursie na NAJLEPIEJ ZARZĄDZANY PROJEKT DZIAŁANIA 2.3. PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAL LUDZKI w roku 2011 I miejsce zajął nasz PROJEKT...
Najlepiej zarządzany projekt działania 2.3. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w roku 2012
W Konkursie na NAJLEPIEJ ZARZĄDZANY PROJEKT DZIAŁANIA 2.3. PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAL LUDZKI w roku 2012 I miejsce zajął nasz PROJEKT...
Gala Konkursu "Dobre praktyki EFS 2014"
W dniu 16 marca w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Dobre...
Pożegnanie absolwentów PWSZ w Oświęcimiu
Pożegnanie absolwentów PWSZ w Oświęcimiu
I miejsce w Konkursie!
I miejsce w Konkursie!
Najlepiej zarządzany projekt działania 2.3. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w roku 2012
Najlepiej zarządzany projekt działania 2.3. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w roku 2012
Gala Konkursu "Dobre praktyki EFS 2014"
Gala Konkursu "Dobre praktyki EFS 2014"

„Projekt Systemowy pn. Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach  studiów pomostowych”

Absolwenci z OświęcimiaMury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu opuściły pierwsze absolwentki kierunku: Pielęgniarstwo. Wręczenie dyplomów odbyło się 3 marca o godz. 15.00 w auli Collegium sub Horologio. W uroczystości pożegnania absolwentów udział wzięli: JM Rektor PWSZ prof. dr hab. Lucjan Suchanek, Prorektor ds. nauczania prof. dr hab. Hanna Kowalska-Stus, promotorzy prac dyplomowych, pracownicy naukowi i administracyjni PWSZ. 

Nie mogło oczywiście zabraknąć najważniejszych w tym dniu gości: absolwentek PWSZ z rodzinami. Wśród bliskich znalazł się również Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Sowa, którego małżonka Iwona tego dnia odbierała dyplom ukończenia studiów.

Uroczystość prowadził Dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa prof. nadzw. dr hab. Zygmunt Pucko.

W auli zabrzmiał „Gaudeamus Igitur" w wykonaniu chóru PWSZ pod kierownictwem mgr Elżbiety Skrzypaszek - Cieszy mnie fakt, iż po raz pierwszy do grona naszych absolwentów dołącza grupa 29 studentek Pielęgniarstwa. To sukces oświęcimskiej PWSZ i każdej z Pań, która dziś odbierze dyplom ukończenia studiów. Myślę, że wiedza, którą nauczyciele akademiccy, starali się Paniom jak najlepiej przekazać i uzyskany tytuł licencjata, pozwolą z powodzeniem kontynuować naukę i pracę zawodową – podkreślał otwierając uroczystość JM Rektor PWSZ, prof. dr hab. Lucjan Suchanek.

Dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa wygłosił mini wykład pt. „Pamiętaj o trosce". „Troska, która w dzisiejszej rzeczywistości brzmi nieco archaicznie - wcale nie oczekuje wdzięczności, taniego poklasku, nie udaje, nie zwodzi przymiotami, których nie posiada. Jest bezinteresowna i działa na zasadzie altruizmu" – podkreślił profesor. „Dlatego – pamiętaj
o trosce, działaj troskliwie i troszcz się w działaniu" – dodał kończąc swoje krótkie wystąpienie.

Małgorzata PiekłoW imieniu absolwentek Pielęgniarstwa w PWSZ rocznik 2011 głos zabrała Małgorzata Piekło, która zwróciła się do zebranych słowami: "W imieniu wszystkich tegorocznych absolwentek studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo, chciałabym wyrazić słowa uznania wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego sukcesu edukacyjnego. Wielkie ukłony kieruję w stronę władz uczelni oraz Dyrekcji Instytutu Pielęgniarstwa - to dzięki Państwa staraniom mogłyśmy doskonalić nasze umiejętności i kwalifikacje, zdobywać wiedzę i doświadczenie, która pomoże nam w naszej codziennej pracy. Pragnę szczególnie podziękować naszym bliskim, przyjaciołom, kolegom i koleżankom z pracy za okazywane nam wsparcie, cierpliwość oraz wysiłek, jaki włożyli by nieustannie nas motywować do dalszej nauki i pracy.

Nadszedł dzień wyjątkowy. Dziś oto opuszczamy mury oświęcimskiej uczelni, z tytułem licencjata w ręku. Odchodzimy stąd z wysoko podniesionym czołem i dumą, że zdobyłyśmy wyższe wykształcenie, pokazując tym samym, że kształcić może się każdy, niezależnie od wieku czy statusu społecznego. Ten dzień jest naszym wspólnym świętem.

Głęboko wierzę, iż znajomości tutaj zawarte, zapiszą się trwale w naszym życiu a każda z nas wspomni nie raz chwile spędzone w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu i powie z uśmiechem: „ To były czasy!" . Życzę wam wiele pomyślności, sukcesów i szczęścia w życiu osobistym. Dziś nadszedł czas pożegnania, lecz pamiętajmy, że „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca - to koniec początku..." .

Hanna SwaryczewskaUroczystość pożegnania absolwentek pielęgniarstwa uświetnił występ solistki Opery Krakowskiej Hanny Swaryczewskiej, przy akompaniamencie pianistki Zofii Ambroży. W repertuarze wokalistki znalazły się m.in. średniowieczne antyfony, arie starowłoskie, pieśni neapolitańskie i arie operowe. Wiersze własne oraz poetów: Adama Mickiewicza i Jana Twardowskiego czytała krakowska poetka Krystyna Alicja Jezierska.


Po uroczystości przyszedł czas na wzajemne życzenia, wręczanie kwiatów, gratulacje i pamiątkowe zdjęcie absolwentek studiów pomostowych na kierunku Pielęgniarstwo rocznik 2011, wykonane przed budynkiem Uczelni. Tradycyjnie już w górę poleciały birety.

Półtoraroczne studia pomostowe w oświęcimskiej PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w roku 2011 ukończyło łącznie 29 pielęgniarek. Realizowały studia licencjackie w ramach Projektu Systemowego pn. „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet II Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących, Działanie 2.3 Wzmocnienie potencjału zdrowia osób pracujących oraz poprawa jakości funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, Poddziałanie 2.3.2 Doskonalenie zawodowe kadr medycznych. 

Zobacz więcej zdjęć:

Pożegnanie abso...
Pożegnanie abso...
Pożegnanie abso...
Pożegnanie abso...
Pożegnanie abso...
Pożegnanie abso...
Pożegnanie abso...
Pożegnanie abso...
 

Logotyp Unii Europejskiej